Nassau Girls
-
Thursday, March 28
Wednesday, March 27
Tuesday, March 26
Monday, March 25
Saturday, March 23
Friday, March 22
Thursday, March 21
Wednesday, March 20
Tuesday, March 19
Monday, March 18
-
Team W L D G GA DIFF GPP Hicksville4 1 0 62 33 29 12.4 Baldwin3 0 0 45 4 41 15 Mineola3 0 0 40 16 24 13.3 Seaford3 0 0 44 16 28 14.7 Syosset3 0 0 46 16 30 15.3 Bethpage3 1 0 48 42 6 12 Garden City2 0 0 12 10 2 6 Glen Cove2 0 0 26 14 12 13 MacArthur2 0 0 25 9 16 12.5 New Hyde Park2 0 1 18 8 10 6 North Shore2 0 0 18 8 10 9 Port Washington2 0 0 27 12 15 13.5 Roslyn2 0 0 32 9 23 16 Freeport2 1 0 33 21 12 11 Long Beach2 1 0 32 33 -1 10.7 East Meadow2 2 0 35 56 -21 8.8 Jericho2 2 0 28 37 -9 7 Cold Spring Harbor1 0 0 15 4 11 15 Malverne/East Rockaway1 0 0 6 5 1 6 South Side1 0 0 18 6 12 18 Oyster Bay1 1 0 20 17 3 10 Plainedge1 1 0 18 16 2 9 W.C. Mepham1 1 0 22 16 6 11 Wantagh1 1 0 16 18 -2 8 Wheatley1 1 1 33 29 4 11 Division1 2 0 18 22 -4 6 Floral Park1 2 0 26 37 -11 8.7 JFK-Bellmore1 2 0 21 29 -8 7 Great Neck North0 0 0 0 0 0 0 Locust Valley0 0 0 0 0 0 0 Manhasset0 0 0 0 0 0 0 Massapequa0 0 0 0 0 0 0 Calhoun0 1 0 8 14 -6 8 Carle Place0 1 0 8 17 -9 8 Clarke0 1 0 1 11 -10 1 Elmont0 1 0 1 13 -12 1 Hewlett0 1 0 7 13 -6 7 Lynbrook0 1 0 6 11 -5 6 West Hempstead0 1 0 9 19 -10 9 Carey0 2 0 6 15 -9 3 Farmingdale0 2 0 9 29 -20 4.5 Great Neck South0 2 0 4 24 -20 2 Herricks0 2 0 10 24 -14 5 Island Trees0 2 0 11 23 -12 5.5 Sewanhaka0 2 0 6 24 -18 3 Friends Academy0 3 0 6 39 -33 2 Oceanside0 3 0 23 42 -19 7.7 Plainview-Old Bethpage0 3 0 10 42 -32 3.3 Valley Stream0 3 0 11 30 -19 3.7 Conference I Team W L D Cold Spring Harbor0 0 0 Garden City0 0 0 Long Beach0 0 0 Manhasset0 0 0 Massapequa0 0 0 North Shore0 0 0 Port Washington0 0 0 Seaford0 0 0 South Side0 0 0 Syosset0 0 0 Wantagh0 0 0 Conference II Team W L D Bethpage0 0 0 Calhoun0 0 0 Carle Place0 0 0 Farmingdale0 0 0 Friends Academy0 0 0 Locust Valley0 0 0 Lynbrook0 0 0 MacArthur0 0 0 Mineola0 0 0 Oceanside0 0 0 Plainedge0 0 0 Roslyn0 0 0 W.C. Mepham0 0 0 Conference III Team W L D East Meadow2 0 0 Floral Park1 1 0 Baldwin0 0 0 Division0 0 0 Glen Cove0 0 0 Hewlett0 0 0 JFK-Bellmore0 0 0 New Hyde Park0 0 0 Oyster Bay0 0 0 Plainview-Old Bethpage0 0 0 Freeport0 1 0 Hicksville0 1 0 Conference IV Team W L D Malverne/East Rockaway1 0 0 Wheatley1 0 0 Carey0 0 0 Clarke0 0 0 Elmont0 0 0 Great Neck North0 0 0 Great Neck South0 0 0 Herricks0 0 0 Island Trees0 0 0 Jericho0 0 0 West Hempstead0 0 0 Sewanhaka0 1 0 Valley Stream0 1 0 -
Points Player School Total Average Kenney, Elizabeth Mineola 20 6.67 Shaughnessy, Julie Syosset 18 6 Williamson, Amanda Seaford 18 6 Rhine, Casey Roslyn 17 8.5 Sullivan Pagano, Brooke Hicksville 17 5.67 Grzelaczyk, Jess Seaford 16 5.33 Kenney, Caitlin Mineola 16 5.33 Santella, Sophia Seaford 15 5 Kaufer, Leah Syosset 14 4.67 Timmes, Kaitlin Baldwin 14 4.67 Goals Player School Total Average Sullivan Pagano, Brooke Hicksville 16 5.33 Williamson, Amanda Seaford 16 5.33 Rhine, Casey Roslyn 15 7.5 Kenney, Elizabeth Mineola 13 4.33 Klein, Katherine Floral Park 12 4 Lara, Halle East Meadow 12 3 Timmes, Kaitlin Baldwin 12 4 Santella, Sophia Seaford 11 3.67 Kaufer, Leah Syosset 10 3.33 Kenney, Caitlin Mineola 10 3.33 Assists Player School Total Average Gatto, Jesse Roslyn 10 5 Grzelaczyk, Jess Seaford 9 3 Shaughnessy, Julie Syosset 9 3 Fistel, Ryan Jericho 7 1.75 Jerome, Ava Baldwin 7 2.33 Kenney, Elizabeth Mineola 7 2.33 Kenney, Caitlin Mineola 6 2 Kohart, Gwendolyn Hicksville 6 2 Sorenson, Sophie Baldwin 6 2 O'Hagan, Madison Seaford 5 1.67 Saves Player School Total Percentage Ramos, Dynastee East Meadow 40 41.67% DeJesus, Kaylin Carey 34 69.39% Gang, Shea Jericho 29 43.94% Kowalewski, Stephanie Wheatley 29 50% Love, MiaBella Mineola 27 62.79% Hudak, Gabbie Friends Academy 23 51.11% Pfaff, Niamh Garden City 18 64.29% Caputo, Emily Bethpage 17 41.46% Feliciano, Roslyn Hicksville 17 56.67% Cody, Tara South Side 15 71.43% Faceoffs Won Player School Total Percentage Miller, Grace Bethpage 8 100% Charalambous, Marianna Jericho 7 100% Danzig, Avery Jericho 6 100% Zabala, Jaelyn East Meadow 4 100% Lara, Halle East Meadow 3 100% Gatoff, Emma Jericho 1 100% Sfera, Katie Jericho 1 100% Stump, Jessica East Meadow 1 100% Thitibordin, Ashlyn Jericho 1 100% Ground Balls Player School Total Average Charalambous, Marianna Jericho 6 1.5 Akiva, Liv Jericho 5 1.25 Danzig, Avery Jericho 5 1.25 Benjamin, Samara Jericho 4 1 D'Alessandro, Guliana East Meadow 3 3 Lara, Halle East Meadow 3 0.75 Vislocky, Brooke East Meadow 3 0.75 Fistel, Harley Jericho 2 0.5 Stump, Jessica East Meadow 2 2 Thitibordin, Ashlyn Jericho 2 0.5 Caused Turnovers Player School Total Average -
Thursday, March 28
Elmont @ New Hyde Park 10:00 am Kellenberg Memorial 10:00 am North Shore 11:00 am Sayville @ Long Beach 2:00 pm Plainedge 4:45 pm Calhoun @ Port Washington 5:00 pmSaturday, March 30
Wantagh @ Friends Academy 10:00 amWard Melville 12:00 pm Monday, April 1
Carey @ Valley Stream 5:00 pm Clarke @ Great Neck North 5:00 pm Elmont @ Malverne/East Rockaway 5:00 pm Sewanhaka 5:00 pm Wheatley @ West Hempstead 5:00 pmTuesday, April 2
Long Beach 5:00 pm Seaford @ Massapequa 5:00 pm Friends Academy 5:00 pm W.C. Mepham 5:00 pm Wantagh 5:00 pm Wheatley @ Great Neck South 5:00 pm Mineola 5:00 pm Calhoun @ Carle Place 5:00 pmWednesday, April 3
Penfield @ Cold Spring Harbor 4:00 pm Floral Park 5:00 pm Division 5:00 pm Oyster Bay 5:00 pm Freeport @ East Meadow 5:00 pm Hewlett @ JFK-Bellmore 5:00 pmThursday, April 4
Oceanside 4:30 pm Island Trees 5:00 pm Bethpage 5:00 pm Locust Valley 5:00 pm Great Neck South 5:00 pm Oyster Bay 5:00 pm Clarke 5:00 pm Long Beach 5:00 pm Roslyn @ Farmingdale 5:00 pm Elmont 5:00 pm Division 5:00 pm Lynbrook 5:00 pmFriday, April 5
Syosset 5:00 pm Long Beach 5:00 pm Wheatley @ West Hempstead 5:00 pm Port Washington 5:00 pmVictor @ Cold Spring Harbor 7:00 pmSaturday, April 6
W.C. Mepham 10:00 am Mineola 10:00 am Friends Academy 10:00 am Hewlett 10:00 am East Meadow 10:00 am Division @ Hicksville 10:00 am Bethpage @ Kellenberg Memorial 10:00 am Baldwin 10:00 am Freeport 10:00 am Jericho @ Valley Stream 10:00 am Farmingdale 11:00 am South Side 1:00 pmSunday, April 7
Monday, April 8
Kellenberg Memorial 10:00 am Freeport @ Hicksville 4:30 pm Massapequa 5:00 pm Cold Spring Harbor 5:00 pm Port Washington 5:00 pm Syosset @ Garden City 5:00 pmTuesday, April 9
Calhoun @ W.C. Mepham 4:30 pm Clarke @ Great Neck South 5:00 pm Roslyn @ Locust Valley 5:00 pm Bethpage 5:00 pm Hewlett @ Floral Park 5:00 pm Calhoun 5:00 pm Farmingdale 5:00 pm Elmont @ Valley Stream 5:00 pm Herricks @ Great Neck North 5:00 pmWednesday, April 10
Freeport @ Hicksville 5:00 pm Oyster Bay 5:00 pm Hewlett @ Floral Park 5:00 pm New Hyde Park 5:00 pmThursday, April 11
New Hyde Park 5:00 pm Lynbrook @ Locust Valley 5:00 pm Manhasset 5:00 pm Roslyn @ Floral Park 5:00 pm Seaford 5:00 pm North Shore 5:00 pm Long Beach 5:00 pm Wantagh @ Massapequa 5:00 pm Syosset @ St. Dominic 5:00 pm Island Trees 5:00 pmFriday, April 12
Division @ JFK-Bellmore 5:00 pm Carey 5:00 pm Glen Cove 5:00 pm Herricks 5:00 pm Floral Park 5:00 pm Island Trees 5:00 pm Baldwin 5:00 pmSaturday, April 13
Plainedge 10:00 am Farmingdale 10:00 am Friends Academy 10:00 am Wantagh 10:00 am Baldwin 11:00 am Manhasset 12:00 pm Plainedge 1:00 pmMonday, April 15
Darien @ Garden City 4:00 pm Herricks @ Great Neck South 5:00 pm Wheatley @ Great Neck North 5:00 pm Valley Stream 5:00 pm Carey @ Island Trees 5:00 pmTuesday, April 16
New Hyde Park 4:30 pm Locust Valley 5:00 pm South Side 5:00 pm Lynbrook 5:00 pm Calhoun 5:00 pm Division 5:00 pm Hewlett @ Oyster Bay 5:00 pm Carle Place 5:00 pm Freeport 5:00 pmWednesday, April 17
South Side 5:00 pm Division 5:00 pm Port Washington 5:00 pm Wantagh @ Garden City 5:00 pmThursday, April 18
Roslyn 5:00 pm Wheatley 5:00 pm Mineola 5:00 pm Friends Academy 5:00 pm Carey 5:00 pm Floral Park 5:00 pm Jericho @ West Hempstead 5:00 pm Clarke 5:00 pm Farmingdale 5:00 pm Elmont 5:00 pmFriday, April 19
JFK-Bellmore 5:00 pm Division @ Oyster Bay 5:00 pm East Meadow 5:00 pm Floral Park 5:00 pmSaturday, April 20
Cold Spring Harbor 10:00 am Oyster Bay 10:00 am Syosset @ North Shore 10:00 am Massapequa 10:00 am Seaford @ Long Beach 10:00 am Bethpage 10:00 am Sewanhaka 10:00 am W.C. Mepham 10:00 am Lynbrook @ Locust Valley 10:00 am Roslyn @ Carle Place 10:00 am Locust Valley 10:30 am Garden City 4:00 pmMonday, April 22
New Hyde Park 10:00 am Lynbrook 10:00 am Seaford 5:00 pmTuesday, April 23
Herricks 10:00 amWednesday, April 24
Syosset 10:00 am South Side 10:00 am North Shore 10:00 am Sewanhaka 10:00 am Wheatley @ Great Neck South 10:00 am Wantagh @ Port Washington 10:00 am Elmont @ Island Trees 10:00 am Jericho @ Valley Stream 10:00 amThursday, April 25
Baldwin 10:00 am Freeport 10:00 am MacArthur 10:00 am Glen Cove 10:00 am Roslyn 10:00 am Locust Valley 10:00 am New Hyde Park 10:00 am Farmingdale 10:00 am Hicksville 10:00 am Cold Spring Harbor 12:00 pmFriday, April 26
Herricks 10:00 am Elmont 10:00 am West Hempstead 10:00 am Calhoun @ South Side 11:00 amSaturday, April 27
Mineola 11:00 amMonday, April 29
Floral Park 10:00 am Oyster Bay 10:00 am Baldwin @ East Meadow 10:00 am New Hyde Park 10:00 am Hewlett 10:00 am Island Trees 10:00 am Great Neck North 10:00 am Roslyn @ Carle Place 4:00 pmTuesday, April 30
Jericho @ Island Trees 10:00 am Carle Place 10:00 am Bethpage 10:00 am Mineola @ W.C. Mepham 10:00 am Garden City 10:00 am North Shore 10:00 am Massapequa 10:00 am Seaford @ Cold Spring Harbor 10:00 am Calhoun 10:00 amWednesday, May 1
Hewlett @ Hicksville 5:00 pm Sewanhaka 5:00 pm JFK-Bellmore 5:00 pm Baldwin 5:00 pm Freeport 5:00 pmThursday, May 2
Freeport @ New Hyde Park 4:30 pm Locust Valley 5:00 pm Jericho 5:00 pm Farmingdale 5:00 pm Lynbrook 5:00 pm MacArthur 5:00 pm Wheatley 5:00 pmFriday, May 3
Syosset 5:00 pm Floral Park 5:00 pm Seaford 5:00 pm Wantagh @ Long Beach 5:00 pm Manhasset 5:00 pm Port Washington 5:00 pmSaturday, May 4
Carey 10:00 am Clarke 10:00 am Great Neck South 10:00 am Sewanhaka 10:00 am Jericho @ Island Trees 10:00 am MacArthur 11:00 am Seaford 11:00 am Roslyn 12:00 pm Calhoun 5:00 pmMonday, May 6
Baldwin @ Hicksville 5:00 pm Oyster Bay 5:00 pm New Hyde Park 5:00 pm W.C. Mepham 5:00 pm Mineola @ Friends Academy 5:00 pm Hewlett 5:00 pm Lynbrook @ Carle Place 5:00 pmTuesday, May 7
Sacred Heart 4:45 pm Hewlett 5:00 pm Syosset @ Port Washington 5:00 pm New Hyde Park 5:00 pm Wantagh @ North Shore 5:00 pm Baldwin @ Hicksville 5:00 pm Cold Spring Harbor 5:00 pm Seaford @ South Side 5:00 pmWednesday, May 8
Suffern @ Garden City 4:30 pm Valley Stream 5:00 pm Bethpage @ Carle Place 5:00 pm Clarke @ West Hempstead 5:00 pm W.C. Mepham 5:00 pm Jericho 5:00 pm Friends Academy 5:00 pm St. Anthony's 7:00 pmThursday, May 9
JFK-Bellmore 5:00 pm Division @ Floral Park 5:00 pm East Meadow 5:00 pmFriday, May 10
Herricks @ West Hempstead 5:00 pm Massapequa 5:00 pm Long Beach 5:00 pm Syosset 5:00 pm Seaford 5:00 pm Wantagh 5:00 pm W.C. Mepham 5:00 pm Carey @ Malverne/East Rockaway 5:00 pm Valley Stream 5:00 pm Manhasset 7:00 pm Syosset 7:00 pmSaturday, May 11
Kellenberg Memorial 11:30 amMonday, May 13
North Shore 5:00 pm